top of page

KLÁRA DLABOLOVÁ - ZAROSTLÉ NEHTY 
SLUŽBY

ORTHONYXIE

Expertní péče o zarostlé nehty

Ortonyxie je obor, který se zabývá rovnáním nehtů (podobně jako se např. ortodoncie zabývá rovnáním chrupu). I v tomto případě se používá rovnátko – aparát, zhotovený z ortodontického drátu.

Zarostlý nehet se otiskne do silikonové hmoty (opět podobně jako ve stomatologii) a podle otisku se zhotoví sádrový model (odlitek). S pomocí tohoto odlitku se vyrobí aparát, který se již aplikuje na samotný nehet.

Aplikace nehtového aparátu trvá zhruba 30 minut a po nasazení následuje, zhruba každých 5–8 týdnů, úprava a aktivace. Jenom tak je možné docílit přirozeného rovnání nehtu. Celý proces trvá 12–14 měsíců (záleží na deformaci nehtu).

5564195f-1453-4b9e-9cd9-c77330c48ad4.JPG
Untitled.jpg

PŘÍSTROJOVÁ PEDIKÚRA

Nohy jako v bavlnce

Jedná se o tzv. suchou pedikúru, tedy ošetření nehtů a kůže na nohou pomocí přístroje.

Výhody oproti tzv. mokré pedikúře jsou:

  • bezbolestnost

  • bezkrevnost

  • bezpečnost*

* oproti použití skalpelu hrozí v tomto případě (při použití sterilních nástrojů) minimální riziko poranění či riziko přenosu mykotické nebo bakteriální infekce.

Přístrojová pedikúra umožňuje odstranění hyperkeratózy (zrohovatělé kůže), ošetření mozolů, odstranění „kuřího oka“ a úpravu nehtů. Současně napomáhá k řešení zarůstajících nehtů.

Na závěr provedeme u klienta ošetření nehtů speciálním olejem a chodidel speciálními pěnovými přípravky (např. Allpresan).

Velmi úzce spolupracujeme s dermatologem. Běžně ošetřujeme i rizikové klienty, tj. diabetiky, kardiaky a těhotné ženy.

bottom of page